X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری

به دوزخیان چه می گذرد؟

عمرو بن ثابت از امام ابوجعفر محمد بن علی الباقر (ع) چنین روایت می کند که فرمود:  همانا اهل آتش در آتش عوعو می کنند همانطور که سگان و گرگان، و این حالت به واسطه عذاب دردناکی است که دریافت می کنند. پس چیست گمان تو ای عمرو درباره قومی که چیزی از عمر (دنیایشان) نخواهد گذشت مگر اینکه می میرند و دچار عذاب آخرت می شوند عذابی که هی‍چ تخفیفی در آن نیست. در آن آتش تشنه اند ، گرسنه اند، چشمانشان کم سو است، کرند و لالند ، صورتهاشان سیاه است، و در آن آتش رانده شده و پشیمانند، مورد خشم و غضب خداوندند، و ترحمی نسبت به آنها نمی شود، و عذابشان هی‍ گونه تخفیفی نمی یابد، در غل و زنجیر بسته شده و از آب جوشان و متعفن دوزخ نوشانده می شوند، از زقوم (بدترین غذای جهنمی) می خورند و با حلقه های آهنین آتش خرد و شکسته می شوند، و با گرزهای (آتشین) کوبیده می شوند ، و ملائک خشن و شدیدالعمل هی‍ گونه ترحمی بر آنها روا نمی دارند. پس آنها در آتش به رو کشیده می شوند و با شیاطین قرین و هم نشین می گردند و در غلها و زنجیرها بسته می شوند و اگر چیزی بخواهند کسی نیست که به آنها پاسخی بدهد، آری این است حال این ها که در آتشند.

نمونه دوم

امام باقر (ع) در تفسیر سرابیلهم من قطران پیراهن هایشان از قطران است، فرمودند: پیراهنی است زرد رنگ و پر حرارت و ذوب کننده و در تفسیر  و تغشی وجوههم النار  فرمودند: (دوزخیان) این لباس زرد رنگ را می پوشند و صورتشان را آتش فرا می گیرد.
به دوزخیان چه می گذرد؟ www.ghafase.blogsky.com
نمونه سوم
مرحوم علی بن ابراهیم قمی در تفسیر آیه و من ورائه جهنم و یسقی من ماء صدید (علی القاعده از قول معصوم) چنین می گوید: ماء صدید آب کثیفی است که از فروج زنان زنا کار بیرون می ریزد . و در تفسیر آیه: یتجرعه و لا یکاد یسیغه و یاتیه الموت من کل مکان و ما هو بمیت. می گوید: (آن آب کثیف) را به او نزدیک می کنند اما او از خوردن آن سخت کراهت دارد و وقتی (به زور ) آن را نزدیک او می برند صورتش بریان شده پوست سرش می ریزد. و هنگامی که از آن می آشامد محتویات درونش پاره پاره شده زیر پایش ریخته می شود و از هر کدام از آنها به اندازه یک وادی چرم و جراحت خارج می شود. آن گاه اضافه می کند: (این بدبختان) گریه می کنند به حدی که اشک رشته رشته از صورتشان جاری می شود و اشک ها قطع می شود بجای آن خون جاری می شود و بقدری زیاد است که اگر قرار شود که کشتیها بر آن قرار گیرد، می گیرد و این همان قول خدای حکیم است که فرمود: به آنها آب داغ متعفن داده می شود و امعاء و احشاء آنها از هم پاره می گردد.
ادامه

صدای خنده خداوند

دست نیازمندی را گرفتم برای لحظه ای کوتاه، و صدایی شنیدم که مرا لرزاند!

صدای خنده خدا را شنیدم واضح تر از صدای نفسهایم...!


یاران مهدى علیه السلام بیشتر کجا هستند؟

پاسخ : جالب اینکه در روایات بسیارى آمده که مستجات یاران امام مهدى (عج) از مشرق زمین بپا مى خیزند،
رسول اکرم صلى اللّه علیه و آله و سلم فرمود: هنگام ظهورپرچمهاى سیاه از طرف مشرق نمودار شود، پس با وى امام قائم عج بیعت کنید که او خلیفه خدا مهدى (عج) است . و نیز فرمود: جمعى از مردم از طرف مشرق خروج کنند و مقدمات حکومت مهدى (عج ) را فراهم سازند.
امیرمؤ منان علیه السلام فرمود:  آفرین بر طالقان که خداوند در آن گنجهائى نهاده که از طلا و نقره نیست بلکه مردان مؤ منى هستند که بطور شایسته خدا را شناخته اند و در آخرالزمان ، یاوران حضرت مهدى (عج ) خواهند بود.
رسول خدا صلى اللّه علیه و آله و سلم فرمود: هنگامى که پرچمهاى سیاه را از جانب خراسان دیدید، به طرف آن بروید هر چند با دست و سینه روى برف باشد، چرا که خلیفه خدا مهدى (عج) در میان آنها است .
و در روایت دیگر فرمود: بزودى اهل بیت من دچار گرفتاریها و آوارگیها خواهند شد، تا اینکه جمعى با پرچمهاى سیاه از طرف مشرق بیایند... تا اینکه امر به یکى از افراد اهل بیت من(امام قائم (عج) پرده شود، که او سراسر زمین را بعد از آنکه پر از ظلم و جور شده باشد پر از عدل و داد کند، فمن ادرک منکم فلیاتها و لو حبوا على الثلج ؛ هر کدام که از شما آنها را درک کردید به آنها بپیوندید گر چه با راه رفتن با دست و سینه روى برف باشد خود را به آنها برسانید.

مشکلات و ایرادات خودرو خود را بدانید

 سال جدید در راه است و خیلی از شما عزیزان در حال برنامه ریزی مسافرت هستید پس بهتر است اگر قصد مسافرت با خودروی خود را دارید به کمک این مقاله ایراد های خودروی خود را بیابید و با متخصص خودرو در میان بگذارید .
هر کدام از مشکلات و ایرادات خودرو دارای نشانه هایی است که می تواند برای شناخت و رفع و چاره مشکل به صاحب آن کمک کند. به گزارش تکناز بعضی از مشکلات تنها توسط متخصصین و یا با دستگاه قابل شناسایی است. اما بعضی از ایرادات را می توان شخصا پیدا و برای رفع آن اقدام نمود.
تعدادی از عیوب خودرو و علل بوجود آمدن آن در ادامه ذکر می شود.
 
ادامه

عکس های مهمان نوازی شیعیان عراق از زائرین

   

ادامه