X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری

دانستنیهایی در مورد جن

اینکه وجود داره رو کسی نمیتونه انکار کنه. هم علمی اثبات شده هم تو کتاب آسمانی ما مسلمونا اومده. اما اینکه چقدر میتونه واسه آدمیزاد خطرناک باشه رو باید بدونیم.
۱- جن جانوریست دارای شعور و فیزیکی غیر ارگانیک که از لحاظ شان وجودی از دید ادیان پایینتر از انسان و بالاتر از حیوان جای می گیرد در فرهنگ فارسی به آن دیو و در فرهنگ عرب به آن جن و در فرهنگ لاتین demon یاjinn نام گرفته است. جن به معنای چیزی است که پوشیده شده و منظور پوشیده ماندن او از حواس ماست.

۲- خصوصیات فیزیکی جن از دید انسان اعجاب آور است عنصر اصلی وجودی جن آتش است وبه علت نداشتن عنصر خاک در وجودش مانند بارباپاپا می تواند به هر شکل و اندازه ای تبدیل شود و بسیاری از چیزها را در یک آن جا به جا کند همچنین سرعت نقل مکان بسیار بالایی دارد می تواند مثلا ظرف ۵ دقیقه فاصله بین لاهور و تهران را طی کرده و برگرد.

۳- جن ابزار ساز نیست وبه علت خصوصیات فیزیکی منحصر بفرد قادر است در هر مکان و شرایطی زندگی کند وبرای همین به خانه و مسکن نیازی ندارد زیرا سرما و گرما و باد و بوران بر او کارگر نیست جن به وسایل حمل و نقل بی نیاز است و از اینجا می توان فهمید که جن ها دارای صنعت و تکنولوژی نیستند و شهر و کاشانه ای ندارند مکان معمول زندگی آنها کوه وجنگل و دشت است.

ادامه

مشاهده پدیده نورانی ناشناس در آسمان ایران

حوالی ساعت 5 بامداد جمعه 24 شهریور، پدیده‌ای نورانی در آسمان ایران مشاهده شد. این پدیده مثلثی شکل در راستای جنوب‌غربی به شمال‌‌شرقی در حرکت بود و پس از کم نور شدن در روشنایی آسمان ناپدید شد.
گزارش‌های دریافتی از زنجان، دماوند و تهران حاکی است در حوالی ساعت 5 صبح امروز (جمعه 24 شهریور 1391 مقارن با 14 سپتامبر 2012) ابری درخشان و عجیب مشاهده شد که به سمت رصدگران می‌آمد. ناگهان این ابر حالت مخروطی به خود گرفت و به مانند مخروطی چرخان به نظر رسید. بعد از مدتی، در زیر این مخروط شیء درخشانی دیده شد که به سمت شمال شرقی به حرکت در آمد و ابر درخشان نیز با فاصله به دنبال آن به راه افتاد.
رصد این ابر و شیء درخشان با استفاده از تلسکوپ نشان داد شیء درخشان که با چشم غیرمسلح به مانند یک ماهواره در حال حرکت بود، مثلثی‌شکل و دارای چند منبع نورانی بود. در آخر، جسم شبیه به دنباله‌داری بسیار بلند شده بود که از سمت شمال شرق تا میانه آسمان ادامه داشت.
نزدیک‌ترین پرتاب موشکی تاییدشده تا این لحظه مربوط به پرتاب چند ماهواره جاسوسی ایالات متحده به وسیله یک فروند موشک اطلس5 است که ساعت 2:09 بامداد (جمعه 14 سپتامبر) به وقت ایران انجام شده، لیکن 3 ساعت اختلاف زمانی این پرتاب با زمان مشاهده پدیده نورانی، احتمال ارتباط این دو مورد را ضعیف می‌کند.
در خردادماه امسال، پدیده نورانی مارپیچی شکلی در آسمان ایران و کشورهای خاورمیانه در ساعت‌های اولیه شب، مردم را بهت‌زده کرد که چند ساعت پس از آن مشخص شد مربوط به آزمایش موشک بالستیک روسیه بود.

جزئیاتی از فیلم ضد اسلامی آمریکا

موج بزرگی از خشم مسلمانان علیه تولید فیلم توهین‌آمیز نسبت به پیامبر اکرم(ص) توسط یک یهودی اسرائیلی در ایالات متحده، آمریکایی‌ها را به شدت نگران کرده است.
به گزارش جهان به نقل از تابناک، سام باسیل، اسرائیلی ۵۶ ساله مقیم کالیفرنیای آمریکا، نقش تهیه‌کننده، کارگردان و نویسنده این فیلم سخیف ۱۲۰ دقیقه‌ای را بازی کرده است. وی مدعی شده است برای ساخت این فیلم بودجه ۵ میلیون دلاری با کمک یکصد یهودی نا‌شناس تهیه کرده است. 
 
فیلم، یک سال پیش و در تابستان سال ۲۰۱۱ با شرکت ۵۹ بازیگر و ۴۵ نفر عوامل ساخته شده است. باسیل فیلم را فیلمی سیاسی دانسته و مدعی شده که ایالات متحده، نیرو و هزینه فراوانی را در جنگ‌های عراق و افغانستان از دست داده، ولی او می‌خواهد با ایده‌ها بجنگد. وی پس از آغاز اعتراضات مسلمانان مخفی شده است. 
فیلم با نشان دادن بخشی درباره درگیری‌های مذهبی در مصر و خشونت علیه اقلیت مسیحی قبطی در این کشور آغاز می‌شود و سپس به عربستان در صدر اسلام می‌رود و به شدت به پیامبر اکرم (ص) و دین اسلام توهین می‌نماید. 
 
البته ادعا شده که به ظاهر بخش‌هایی از این فیلم از سال ۲۰۱۱ در اینترنت منتشر شده، اما دوبله شدن آن به زبان عربی باعث گشته که توجه مردم مصر به آن جلب شود. 
در این باره، «تری جونز» کشیش دیوانه آمریکایی اعلام کرده است که به مناسبت سالگرد حادثه یازده سپتامبر، قطعه‌ای سیزده دقیقه‌ای از این فیلم را در کلیسای خود نمایش خواهد داد. 
در کنار کشیش جونز، از «عصمت زقلمه» رییس دولت خودخوانده قبطی (هیأت عالی حکومت قبطیان مهاجر در آمریکا) و «موریس صادق» وکیل قبطی دادگستری به عنوان حامیان معنوی این فیلم نام برده شده است.

ادامه

اکران فیلم ضدایرانی با بازی گلشیفته فراهانی

نمایش سراسری فیلم "خورش آلو و مرغ" به کارگردانی مرجان ساتراپی و بازی گلشیفته فراهانی در سینماهای آمریکا، تازه ترین حمله سینمای غرب در توهین به فرهنگ ایرانی است.
به گزارش مهر، در این فیلم که ساتراپی به همراه "آنرد هپرنوند" آن را کارگردانی کرده داستان یک موسیقی دان  ایرانی به نام ناصرعلی خان به تصویر کشیده شده که پس از شکسته شدن سازش تصمیم می‌گیرد بمیرد و در هشت روز باقی مانده زندگیش وجوه مختلف زندگی وی روایت می شود.
 
در خورش آلو و مرغ که در دهه 30 و 40 شمسی در تهران می گذرد، زندگی ایرانی، غیرواقعی و ضدمذهب تصویر شده است. در این فیلم بر خلاف واقع، هیچ کدام از شخصیت ها از مشترکات فرهنگ ایرانی بهره ای ندارند و همسان زنان غربی لباس می پوشند. در صحنه‌هایی از فیلم با نمایش کاریکاتورگونه انقلاب اسلامی و جنگ تحمیلی مهاجرت افراد تحصیلکرده به خارج از کشور و به ویژه آمریکا رویدادی گریزناپذیر معرفی می‌شود.
 
همچنین حضور "گلشیفته فراهانی" در صحنه‌هایی غیراخلاقی از فیلم نشان می‌دهد که این فیلم کاملا پروژه‌ای برنامه‌ریزی شده برای تحقیر فرهنگ ایرانی در سینمای غرب بوده است. این فیلم که درجشنواره برلین نیز حضور یافته، از هفته آینده نمایش سراسری خود را در سینماهای آمریکا آغاز می کند. ساتراپی پیش از این با فیلم "پرسپولیس" موجی از خشم را در میان مسلمانان ایران جنجال ساز شده بود.

معماهای مذهبی زیبا

معماهای هوش
1. به مناسبت جشن تکلیف زهره 9 شمع روی کیک آن قرار داده‎اند. زهره با فوت اول 6 شمع را خاموش کرده است. حالا بگویید که چند شمع روی کیک باقی مانده است؟
2. آن چیست که مال خودمان است ولی دیگران از آن استفاده می‎کنند؟
3. زهرا املا داشت؛ همه را غلط نوشت ولی 20 گرفت چه طور ممکن است؟
4. ده و ده بیست نمی‎شه پنجاه تا به آن اضافه کنیم یازده خواهد شد. آن چیست؟
5. نُه سالگی آغاز جشن تکلیف است. حال به ما بگویید که از صفر تا عدد 100 چند تا عدد 9 وجود دارد؟
معماهای قرآنی
1. امام صادق علیه‌السلام دربارة این سوره فرمودند که: سوره‎ای است که اولش ستایش، وسطش اخلاص و آخرش نیایش است. اسم سوره را که حتماً  می‎دانید چون مطمئن هستم همه شما آن را از حفظ می‎دانید.  آن سوره کدام است؟
2. سوره‎ای است در قرآن که هفت حرف از حروف 28 گانه عربی در آن یافت نمی‎شود، آن هفت حرف این‌ها هستند: ث ـ خ ـ ج ـ ف ـ ظ ـ ش ـ ز. این سوره  از سوره‎‎هایی است که همة مسلمان‌ها آن را از حفظ می‎خوانند. آن سوره کدام است؟
3. قرآن کلام و سخن خدا با بندگان خویش می‎باشد. تنها یکی از سوره‎های قرآن گر چه کلام خداوندی است ولی در آن سوره به جای این که خدا با انسان حرف بزند انسان با خدا حرف می‎زند. پس سوره‎ای که در آن انسان با خدا حرف می‎زند، کدام است؟
این سوره را هم حتماً حفظ هستید. من یقین دارم شما جواب آن را هم می‎دانید ولی باید به معنای آن دقت کرده و به جواب سؤال ما برسید.
4. نخستین سورة کاملی که به طور کلی و یک جا در مکه بر پیامبر نازل شده است. چه نام دارد؟
5. به یکی از سوره‎های قرآن «شکر» «نور» «ام الکتاب» «فاتحه» هم می‎گویند. اسم مشهور این سوره را نام ببرید.
معمای دختران و زنان
1. کدام سوره به نام یک زن نمونه است؟
2. کدام سورة قرآنی است که سفارش شده است زن‌ها آن را بیش‌تر بخوانند؟
3. کدام سوره دربارة یک زن نمونه است و آن زن کیست؟
4. کدام زن است که هیزم‌کش آتش جهنم است و در قرآن به او اشاره شده است؟
5. دختری که در محراب برای او از جانب خدا غذایی آورده شد، چه کسی بود؟
6. در قرآن به دختر یکی از پیامبران اشاره شده که با 9فت و حیا راه می‎رفت آن زن چه کسی بود؟
7. زنی که بدون پدر و مادر به دنیا آمد؟
8. زنی را نام ببرید که پدرش امام، عمویش امام، پدر بزرگش امام، شوهرش امام، فرزندش امام، نوه‎اش امام بوده است؟
9. نام مادر چند امام، فاطمه بوده است؟
10. مادر یکی از امامان ایرانی بود نام امام و نام مادرش را ذکر کنید؟
معماهای نماز
1. دعایی است در نماز که اصلاً نقطه ندارد؟
2. جمله‎ای است در نماز که اصلاً نقطه ندارد؟
3. یکی از ارکان نماز است که نقطه ندارد ؟
4. از واجبات نماز است که نقطه ندارد ؟
5، مثل آن مثل درختی است که 17 شاخه دارد . 9 شاخه از شـاخـه‎هایش در سـایه و تاریکی قرار دارد و 8 شاخة دیگرش در روشنایی است .
6. اولین عضوی که در وضو واجب است شسته شود کدام است ؟
7. فردی ماه‌ها نماز می‌خواند ولی حتی یک‌ بار هم سورة حمد را نمی‌خواند با این که سورة حمد جزء واجبات نماز است. این فرد نه تنها نمازش درست است بلکه ثواب هم دارد.
8. نمازهایی که مستحب است در فضای باز و طبیعت انجام گیرد را نام ببرید؟
9. نمازی که یازده رکعت دارد، کدام است ؟
10. نماز ترس و زلزله و سیل و ماه گرفتگی و خورشید گرفتگی چه نام دارد ؟
ادامه

ثواب زیارت قبر امام حسین علیه السلام

امام کاظم (ع) فرمود: ادنی ما یثاب به زائر ابی عبدلله شط الفرات اذا عرف حقه و حرمته و ولایته ان یغفر له ما تقدم من ذنبه و ما تاخر. کمترین پاداشی که از آن زیارتگر آگاه به حق و حرمت و ولایت امام حسین در کنار فرات گردد این  است که خداوند گناهان پیشین و پسین او را ببخشاید. حسین بن ثویره گوید: امام صادق (ع) فرمود: ای حسین! به راستی هر که از خانه اش در آید و آهنگ زیارت امام حسین (ع) کند چون پیاده رود خداوند به هر گامی که نهد حسنه ای بر او نویسد و گناهی از او پاک کند و اگر سواره باشد خداوند به هر گاهی که مرکبش برمی دارد حسنه ای برای او می نویسد و گناهی از او پاک نماید تا انگاه که به کربلا رسد که در این صورت خداوند ا او را در زمره آورد خداوند او را در زمره پیروزمندان نویسد و چون بر آن شود که بازگردد فرشته ای به نزد او آید و گوید به راستی پیامبر اکرم (ص) تو را سلام رسانیده و فرموده است، کردارت را از سرگیر که بی گمان خداوند گناهان پیشین تو را بخشید.
ثواب زیارت ائمه بقیع (امام حسن، امام سجاد، امام محمد باقر، و جعفر صادق علیه السلام).
از امام صادق علیه السلام سوال شد درباره ثواب زیارت یکی از ائمه بقیع فرمود: کمن زار رسول الله مثل زیارت پیامبر اکرم است. امام حسن عسکری فرمود: من زار جعفراً او اباه لم یشتک عینه و لم سقم و لم یمت مبتلا. هر کس زیارت کند امام صادق و پدرش امام محمد باقر علیه السلام را درد چشم نکشد و بیماری و دردی به او نرسد و مبتلا نمیرد.
ثواب زیارت امام موسی کاظم
امام رضا فرمود: زیارت قبر ابی مثل زیاره قبر الحسین علیه السلام ثواب زیارت قبر امام موسی کاظم مثل ثواب زیارت قبر امام حسین است. قال امام رضا علیه السلام: من زار قبر ابی بغداد کان کمن زار قبر رسول الله (ص) و قبر امیر المونین الا ان الرسول و لامیر المومنین فضلهما.
هر کس قبر پدرم در بغداد را زیارت کند مثل زیارت قبر رسول خدا و قبر امیرالمومنین علیه السلام است مگر اینکه برای رسول الله (ص) و امیرالمومنین فضیلتی است (همان ثواب را امام موسی کاظم دارد).

فراخوان برای تهیه جهیزیه نوعروس نیازمند

سایت خیریه همت نوشت: سلام و خداقوت. خانم ف. ش. ۶سال پیش از همسرش جدا می شود. ایشان بعد از جدایی سرپرستی ۴ دخترشان را به عهده می گیرد. ۲ نفر از دخترها ازدواج کردند در واقع زود ردشون کرده که از فلاکت نجات پیدا کنند.
اما متاسفانه همسر یکی از دخترها که ۳ فرزند دارد اکنون به دلیل برخی مشکلات در زندان است. دختر دیگر هم با یک بچه زندگی می کند که البته آنها هم خانواده فوق العاده فقیری هستند.
بر اساس اظهارات رابط خیریه همت، این خانواده در زندگی مشقت باری زندگی می کنند آنچنان که کف اتاق حتی موکت نیست و تنها فرش آنها یک لباس کهنه است.

خانم. ش برای گذران زندگی و کسب درآمد با دخترانش در مترو دستفروشی می کنند. مختصر درآمد آنها هم به عنوان کمک خرج اجاره خانه به پدر این خانم که در حال حاضر با آنها زندگی می کنند، داده می شود.
بر اساس پیگیری بعمل آمده قرار بوده نیمه شعبان یکی از دخترها به نام س.ر که عقد کرده، مراسم مختصری بگیرند و به منزل خویش بروند اما نتوانستند کمترین وسیله ای برای آغاز زندگی فراهم کنند. امیدواریم دوستان همتی کنند تا بتوانیم جهیزیه مختصری تهیه کنیم تا این مادر از باری که بر روی دوش خود احساس می کند خلاص شود.

ادامه

پوست سیب از ابتلا به فشار خون بالا جلوگیری میکند

حققان می گویند که مصرف روزی یک عدد سیب با پوست، از ابتلا به فشار خون بالا جلوگیری می کند.  به گزارش ایرنا به نقل از  دیلی میل، دانشمندان کانادایی متوجه شده اند که سیب از چای سبز و زغال لخته در مبارزه با فشار خون بالا موثرتر است. چای سبز و زغال لخته به عنوان منبعی از آنتی اکسیدان ها و مواد شیمیایی به نام فلاونوئید شناخته شده اند که به جلوگیری از ابتلا به فشار خون کمک می کنند.
در یک مطالعه محققان کالج کشاورزی 'نوا اسکاتیا' در کانادا، به طور جداگانه پوست سیب و میوه گوشتی آن را آزمایش کردند.
بر اساس نتایج این مطالعه مشخص شد که پوست سیب در مهار آنزیمی به نام ACE که موجب ابتلا به بیش فعالی و فشار خون بالا می شود، بیش از 6 برابر موثرتر است.
به گفته محققان، پوست سیب یک منبع غنی از فلاونوئیدها است که فواید زیادی برای سلامتی انسان ها دارد و خوشبختانه سیب یکی از میوه های مورد علاقه مردم است که به اندازه زیادی در سراسر جهان مصرف می شود.

بازتاب اظهارات مقام معظم رهبری درباره رژیم صهیونیستی

بازتاب سخنان مقام معظم رهبری در خطبه‌های نماز عید سعید فطر، انصراف شماری از یهودیان از مهاجرت به سرزمین‌های اشغالی از ترس وقوع جنگ، تکذیب دخالت ایران در رخدادهای تروریستی اخیر افغانستان، نادرست بودن تهدید روسیه علیه ایران در موضوع «اس ۳۰۰» و تحلیل اهداف نخست‌وزیر هند از شرکت در اجلاس غیرمتعهد‌ها، از مهمترین مطالب امروز مطبوعات جهان درباره ایران است.

به گزارش «تابناک»، بخشی از اخبار امروز مطبوعات جهان درباره ایران، به بازتاب سخنان رهبر معظم انقلاب در خطبه‌های نماز عید سعید فطر اختصاص یافته است. از این میان، می توان به روزنامه «نیشن» پاکستان اشاره کرد که اظهارات حضرت آیت‌الله خامنه‌ای درباره رژیم صهیونیستی را در مرکز توجه خود قرار داده است. این روزنامه می‌نویسد، رهبر ایران غده سرطانی اسرائیل را بزرگترین مشکل امروز کشورهای مسلمان معرفی کرده است.

خبرگزاری فرانسه نیز ضمن اشاره به سخنان آیت‌الله خامنه‌ای می‌نویسد، اصطلاح «غده سرطانی» تشبیهی است که از مدت‌ها پیش از سوی رهبر و رئیس جمهور ایران بیان می‌شود و منظور از آن، معرفی اسرائیل به عنوان دولتی نامشروع در خاورمیانه است که ناگزیر از میان خواهد رفت. این خبرگزاری همچنین اشاره می‌کند که هفته گذشته نیز رهبر ایران از اسرائیل با نام «زائده دروغین و جعلی صهیونیستی» یاد کرده است.
«میلاند گاردین»، «جروزالم پست» و «فرانس ۲۴» از جمله دیگر رسانه‌هایی هستند که اظهارات مقام معظم رهبری را بازتاب داده‌اند.

ادامه